Jakość jest dla nas najważniejsza

Ostatnie lata dla branży technologii optycznych okazały się szczególnie trudne. Większa dostępność „specjalistycznych” urządzeń, nierzadko będących tańszymi kopiami rozwiązań liderów branży oraz powszechniejszy tzw. know-how, spowodowały istotne zmiany. Dzisiaj, produkować czy instalować światłowody może prawie każdy, bez względu na doświadczenie, wielkość czy stabilność prowadzonej działalności. Do tego niekorzystnego obrazu należałoby dodać duży napływ dalekowschodnich produktów, których główną, a zazwyczaj jedyną zaletą jest bardzo niska cena. Niekorzystny obraz w kategoriach jakościowych jest dodatkowo pogłębiany coraz bardziej agresywną walką cenową licznych nowych podmiotów.

 

Nexus Systems w tej dziedzinie nie uznaje kompromisów. Nasz biznes opiera się na strategii długoterminowej, a Państwa gwarancją jest nasz długoletni staż w branży !

 

W kolejnych latach nadal będziemy starać się udowodnić, iż jest możliwe uzyskanie kompromisu cenowego dla produktów i usług wysokiej jakości. Produkcja zlokalizowana w kraju, a do tego oparta o komponenty wysokiej klasy, daje nieporównywalnie większą możliwość kontroli jakości, niż zawartość która przypływa zamorskim frachtem kontenerowym.

 

Nexus Systems to w całości polski kapitał ulokowany w Polsce. Rozwijamy krajową gospodarkę i produkujemy w Polsce !

Kim jesteśmy ?

Nexus Systems to jeden z bardziej spektakularnych debiutów w branży producentów osprzętu
i technologii światłowodowych początku minionej dekady. Wprawdzie spółka znana w obecnym formacie została zarejestrowana dopiero w roku 2003, jednakże jej realne początki sięgają nawet 1995 roku. Na ten właśnie czas datuje się początek rozwoju branżowego osób, które później stworzyły trzon grupy inicjatywnej dla Nexus Systems.

 

Okres 2004-2008 to bardzo dynamiczna ekspansja spółki w zakresie wdrażania własnych rozwiązań oraz umacniania swej pozycji na rynku klienta korporacyjnego. W tym czasie fi rma święci swe największe sukcesy wdrażając jedną z najnowocześniejszych linii technologicznych do produkcji osprzętu światłowodowego. Na ten czas przypada również poszerzenie oferty o wyłączną na terenie Polski dystrybucję rozwiązań cenionego producenta kabli światłowodowych - niemieckiej fi rmy Leoni. W początkowym okresie rozwoju fi rma uruchomiła także lokalną placówkę na potrzeby obsługi obszaru Polski Centralnej z siedzibą w Warszawie.

 

Historia firmy to także liczne nagrody i wyróżnienia poparte wysokimi lokatami w tak renomowanych rankingach biznesowych jak chociażby „Gazela Biznesu” (Puls Biznesu) czy Ranking Najdynamiczniej Rozwijających się fi rm w Małopolsce (Gazeta Bankowa).

 
W 2004 roku po nawiązaniu współpracy z amerykańskim producentem złącz US CONEC, oferta produktowa została rozszerzona o produkcję złącz wielowłóknowych typu MTRJ, MPT, MPO. Spółka zyskała przewagę konkurencyjną także w zakresie innych produktów pasywnych, nierzadko mając udział w kreowaniu standardów.

Pomimo upływu kilkunastu lat, fi rmę nadal cechuje dynamiczny rozwój oraz poszukiwanie nowych rozwiązań z obszaru innowacji technologicznych. Oferta produkcyjno-usługowa z początkowego okresu działania firmy ulegała przez ostatnie lata ciągłemu poszerzaniu. Z tego powodu Nexus Systems jest obecnie jednym z bardziej cenionych dostawców osprzętu wysokich technologii dla komunikacji, we wszystkich segmentach branży teleinformatycznej oraz telekomunikacji i automatyki przemysłowej. Nie mniejsze sukcesy notujemy w realizacjach zadań inwestycyjnych w zakresie kompleksowych instalacji niskoprądowych.

 

Rozszerzona oferta obejmująca już nie tylko rozwiązania światłowodowe, znalazła ogromne uznanie w oczach naszych Partnerów biznesowych. W efekcie tego, w ostatnich latach Nexus Systems uczestniczy w prestiżowych realizacjach zarówno w kraju, jak również poza jego granicami.

 

Rozwiązania Nexus Systems to jakość bez kompromisów,
poparta kilkunastoletnim doświadczeniem !

O nas

Misja

Od początku istnienia, firma Nexus Systems została ukierunkowana na wdrażanie wysokiej jakości specjalistycznych rozwiązań, na potrzeby komunikacji dla różnych obszarów IT, takich jak branża teletechniczna, elektryczna, telekomunikacja i automatyka przemysłowa.

 

Misją firmy Nexus Systems jest kreowanie i wdrażanie wysokich technologii komunikacji przewodowej na potrzeby Odbiorców z sektora korporacyjnego.

 

Taki model biznesu, pozwala osiągać nam przewagę konkurencyjną nad innymi podmiotami, jednocześnie wykluczając możliwość zaistnienia jakiegokolwiek konfliktu interesów względem naszych partnerów.

Ludzie

Dlaczego my ?

Nexus Systems to doświadczona kadra techniczna i menedżerska, z branżą technologii optycznych związana od połowy lat 90-tych 20 wieku. Nasi menedżerowie i pracownicy przeszli w tym okresie przez wszystkie możliwe szczeble rozwoju zawodowego, poczynając od liniowych stanowisk produkcyjnych, instalatorskich, magazynowych poprzez projektowanie, doradztwo techniczne, a na administrowaniu i zarządzaniu biznesem skończywszy.

 

Obecnie nasze zasoby personalne to nie tylko Doradcy Klienta w kwestii doboru optymalnych rozwiązań ale także Koordynatorzy Projektów oraz Projektanci z uprawnieniami projektowymi branży elektrycznej i telekomunikacyjnej. Dodatkowym atutem większości pracowników firmy, są poświadczenia o ochronie informacji niejawnej, co od lat umożliwia nam uczestniczenie w inwestycjach na potrzeby różnych resortów, służb mundurowych czy Urzędów Administracji Centralnej RP.

 

Nasi specjaliści to doświadczeni, długoletni praktycy. Improwizowanie pozostawiamy innym !

 

 

Obszary działalności

Firma Nexus Systems od zawsze była i jest związana z technologiami światłowodowymi. Po dzień dzisiejszy ten obszar działalności pozostaje tak zwanym rdzeniem biznesu (core of the business). Przez szereg lat, oferta ta ulegała poszerzaniu, co w efekcie daje nam na dzień dzisiejszy bogaty wachlarz produkcyjno-usługowy, wzmocniony dystrybucją kompleksowych rozwiązań.

 

W ramach programu produkcyjno-handlowo-usługowego możemy wyróżnić następujące
gałęzie :

 

  1. Produkcja osprzętu światłowodowego zgodna z wszystkimi funkcjonującymi współcześnie standardami
  2. Dystrybucja kabli światłowodowych firmy Leoni (Niemcy) oraz Tele-fonika (Polska)
  3. Dystrybucja kompleksowego systemu okablowania strukturalnego firmy Leoni-Kerpen (Niemcy)
  4. Nexus To The Home - dystrybucja kompleksowych rozwiązań na potrzeby rozwiązań FTTx
  5. Dystrybucja pasywnych elementów transmisyjnych na potrzeby zwielokrotnienia transmisji WDM, DWDM,CWDM i FFTX
  6. Quick Link - kompleksowe rozwiązanie w standardzie MPO, dedykowane dla systemów optycznych o dużym upakowaniu        (Data Center)
  7. Kompleksowa realizacja Inwestycji na potrzeby Klientów Korporacyjnych z branży teletechnicznej, elektrycznej, telekomunikacyjnej i automatyki przemysłowej

Jakość

Kim jesteśmy ?

O nas

NDesk

NEXUS SYSTEMS

Państwa specjalista w dziedzinie technologii światłowodowych !

ul. Nad Drwiną 8B 12, 30-741  Kraków

(12) 2597750..51..52

office@swiatlowody.com.pl

JESTEŚMY TEŻ TU

Copyright © 2010 NEXUS SYSTEMS SP. Z O.O.

OFERUJEMY

Światłowody

Pigtaile

Patchcordy

System NFS

System 4Net

Usługi

 

PROŚBA O KONTAKT

Zostaw swoje dane. Odpiszemy do Ciebie.

Wysyłam Formularz...

Błąd wysyłania.

Dziękujemy - Dane zarejestrowane !